Úvod Služby Materiály O nás Galéria Kontakt


Prírodná dyha

Dyha je tenký plát vyrobený z masívneho dreva v hrúbkach od 0,3 až po 5 mm. Používa sa ako povrchová úprava nábytkových dielov pre jej živú kresbu. Dyha nie je náhrada dreva ale skutočné drevo, ktoré dodá nábytku iskru.

Dyha sa lepí a lisuje na nosné DTD alebo MDF dosky. Používa sa na výrobu nábytku pomerne často, pretože je lacnejšia ako masívne drevo a prináša aj radu ďalších výhod.

Dyhované dosky sa „nekrútia“ ako masívne, majú vzhľad masívu, na trhu je veľké množstvo druhov dýh ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov a je možno s nimi dosiahnuť homogénnejšie povrchy. Výber drevín je obrovský, od bežných slovenských drevín až po exotické.Laminovaná drevotrieska

Laminované drevotrieskové dosky sú plošne lisované dosky, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou. Laminované dosky sú určené pre interiérové použitie (výroba nábytku). Nie sú vhodné pre použitie v exteriéroch.

Vzhľad laminovaných dosiek je daný použitým dekoračného papiera a štruktúrou povrchu.

Keď sa plošné dosky režú, vznikajú viditeľné hrany ktoré je treba zahraniť. Na tento účel sa používajú plastové ABS hrany hrúbok 0,5 - 2 mm.Lakovaný vysokolesklý povrch

Lakovanie do vysokého lesku je taktiež veľmi obľúbená povrchová úprava najmä kvôli jej estetickej dokonalosti a elegancii. Lakovať je možno buď farebné alebo zadýhované povrchy.

Ako nosný materiál sa štandardne používa MDF doska najmä pre svoju jemnú štruktúru a mechanické vlastnosti. Technológia lakovania je relatívne zložitý proces, kde treba brať do úvahy predpísané doby zretia vrstiev lakovacích zmesí.

Vrstiev je podľa konkrétnych požiadaviek 5 až 7. Ďalším krokom po nalakovaní a vyzretí je brúsenie a leštenie. Tento krok tak ako aj lakovanie je čisto ručná práca, ktorú prevádza školený odborník.Naši Partneri